Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vtipy 1

1. 11. 2008

Vojín Ivanov!" - "Zde!" - "Dvacet kroku vpřed!" - "Jeden, dva, tři, čtyři, pět... Soudruhu majore, dál to nejde, je tu zeď!" - "To nevadí, pět stačí. Roto! Na můj povel, pal!"

Velící důstojník: "Pane kaplane, vy nevíte o tom, že existuje služební postup?" - "To vím." - "Ale nedodržujete jej, ráno jste se obracel přímo k Bohu místo přes nadřízeného!"

Velitel čety povída nováčkům: "Kdo tady umí hrát na heligon?". "Já" přihlásí se Novák. "Výborně, tak si vystupte z řady, nafouknete nam gumový člun!"

Voják běhá po kasárnách, sbírá papírky, prohlíží je a vždy zahodí s konstatováním: "To není ono" Když to dělá už půl roku, pošlou ho k psychiatrovi a ten po prošetření vydá papír o propuštění z vojny do civilu. Voják si to přečte a radostně zakřičí: "TO JE ONO!"

Branec u odvodu zdůvodňuje, proč nemůže na vojnu: "Vidíte tam o dvě ulice dál toho holuba na střeše? Tak toho já nevidím!" Nejnovější americká bojová loď pluje Atlantikem, když tu se vedle vynoří rezavá ponorka samá řasa. Její velitel se ptá: "Jak dopadla válka?" - Německo ji prohrálo." Velitel si odplivne: "Já to věděl, že ten Bismarck je starej břídil!" "Vojáci, potřebuji někoho, kdo umí vařit!" - "Já!" - "A vařil jste už ve velkém kotli?" - "Ano, asfalt!"

Po koncertu vojenské kapely osloví jeden z posluchačů trombonistu: "Můžete mi říci název skladby, kterou jste právě hráli?" - "Číslo pět, pane!"

Na velkém vojenském cvičení jede poručík džípem po bahnité polní cestě a v zatáčce vidí jiný džíp, důkladně zapadlý v bahně. Zastaví, zasalutuje plukovníkovi a říká: "Pane plukovníku, váš džíp zapadl?" Zrudlý plukovník za volantem se zarazí, pak vyskočí z džípu, jde k poručíkovi, podá mu klíčky a suše prohlásí: "Můj ne, váš!"

Důstojník vyřizuje stížnost na kvalitu chleba. "Vojáci by neměli dělat takový povyk okolo maličkostí, vojíne. Kdyby měl takový chleba Napoleon, když překračoval Alpy, snědl by ho s radostí." - "Ano, pane, ale tou dobou byl ten chleba čerstvý!"

Vojáci hrají v kasárnách hru Hádej, na co myslím. "Je to chlupaté?" - "Ne." - "Tak potom je to pivo!"

Sedí tak Bush a Kery v hospodě a pořád se spolu o něčem dohadují. Jeden zvědavý host se k nim přitočí a zeptá se o čem se spolu dohadují. Bush odpoví plánujeme 3. světovou válku zabijeme dvamiliony muslimů a jednoho zubaře. Host se udiveně zeptá proč zrovna jednoho zubaře? Najednou dá Kery Bushovy herdu do zad a povidá vidíš, já ti říkal že se nikdo nebude ptát proč ty dvamiliony muslimů... Na základně amerického vojenského námořnictva si povídají dva cvičení delfíni: "Všiml sis, jak ti lidé kolem strašně znervózní, když na ně promluvíš rusky?"

Plukovník si nechá nastoupit vojáky. "Jednotko pozor! Narodil se mi syn. Děkuji vám."

Po aktivu důstojnického sboru odpovídá ruský generál na dotazy svých podřízených. "Dojde ke třetí světové válce?" - "Je to dost pravděpodobné." - "A kdo bude naším nepřítelem?" - "No, možná Čína." - "Ale my máme jen 150 milionů obyvatel, a jich je půl druhé miliardy. Můžeme nad takovou přesilou zvítězit?" - "V moderní válce je důležitější kvalita, ne kvantita. 5 milionů Židů bojovalo v několika válkách proti 50 milionům Arabů, a vždycky vyhráli." - "A soudruhu generále - máme dost Židů?"

Před odvodní komisi přijde branec, kterému se na vojnu vůbec nechce: "Já mám tuberkulózu!" - "To nic není. Soudruh Zápotocký měl také tuberkulózu, a co všechno dokázal! Schopen, odvést!" Druhý branec to také zkouší: "Mám ploché nohy!" - "To nic není. Soudruh Gottwald měl také ploché nohy, a co všechno vykonal pro vlast! Schopen, odvést!" Třetí mladík před komisí praví: "Já jsem blbý!" Vojenský lékař se do věci vloží: "Nepřirovnávat! Odvést!"